Sağlık

ideal Göğüs Ölçüsü Nedir?

Tarafından Gamze

ideal göğüs ölçüsü nedir?, ideal göğüs ne kadar büyük olmalıdır?. İdeal göğüs ölçüsü gibi sorular sık sık karşı karşıya kaldığımız durumlardır. Gerek erkek gerekse kadın göğüs konusunda oldukça hassastır. Günümüz yaşam tarzı estetik açıdan görselliği ön planda tuttuğu için kadınların fizik ölçüleri de her geçen gün biraz daha güzelleşiyor. Burada en büyük etken ise tabii ki göğüsler.

ideal göğüs ölçüsü

Estetik ameliyatların yaygınlaşması ile istenilen göğüs ölçülerine kavuşmaları artık sorun olmaktan tamamen çıktı. Bazıları büyük göğüs severken bazıları ise küçük göğüs tercih ediyor. Bu konuda kadınların hepsi şikayetçi olsa da ideal göğüs ölçüsü boy, kilo ile bağlantılı olarak değişiyor her ne kadar tercihlerimiz farklı olsa da.

ideal Göğüs Ölçüsü Nedir?

İdeal göğüs ölçüleri hesaplanırken belirleyici bir çok faktör bulunmakta. Boy, kilo, omuz genişliği, göğüs kafesinin kıvrım şekli ve vücudun genel yapısı göğüs ölçüsünde yani meme boyutunda değişiklik gösterir. Bu ideal ölçüler için gerekli hesaplamalardır ancak bazen bu hesapların dışına çıkıp kişinin hayat standartları, mesleği gibi etkilerde göz önünde bulundurulur. Sporcu kişilerde büyük göğüs önerilmezken yönetici ya da iş kadınların da bu biraz daha kendine güvenen ve otoriter yapıdaki kadınlarda daha büyük göğüs tercih edilir. Unutmamak gerekir ki kadın için göğüsler kendine olan öz güveni simgeler.

Uzman hekimlerin yaptığı kontroller sonucu kısa boylu ve az kilolu kadınlar için büyük göğüs itici dururken, uzun boylu ve hafif kilolu kadınlarda ise küçük göğüsler malesef olumsuz görülüyor ve beğenilmiyor. Haliyle ideal göğüs ölçüsü tüm vücut kimyası dikkate alınarak detaylı şekilde analiz edildikten sonra karar veriliyor.

Estetik müdahalelerle göğüs büyütme ve göğüs küçültme ameliyatlarında saydığımız etkenlerin dışında doğal meme yapısındaki sarkma, boyut farklılıkları, kişinin hayat tarzı, göğüs kafesi ve meme çevresi oranları gibi unsurlar da dikkate alınıyor. Çoğu kadın estetik ameliyat olmaya karar verdiğinde kafasında ideal göğüs ölçüsü şekillenip gidiyor. Ancak çoğu zaman kadınlar göğüs ameliyatı sonrasında yine büyük ama yine de beğenmedikleri göğüslerle karşılaşabiliyorlar.

meme büyütme

Uzman görüşlerinde genel oranlar ise

150 cm boy için 78
175 cm boy için 90

İdeal ölçüleri bu şekilde öngörüyorlar ancak daha farklı boy oranlarına sahip kadınlarda araz ölçülerin geçerli olacağı fikri sabit. Ancak bazı uzmanlar sadece boy oranı ile bu kadar basit karar verilmemesini daha çok detaya girilerek değerlendirme yapılmasını savunuyor.

Kişisel fikrimiz

Bir kadın için ideal göğüs ölçüsü elbette çok önemli ancak kadın nasıl mutlu olacaksa o şekilde en idealidir. Ancak bazı detayları da düşünmek gerekiyor. Örneğin uzun boylu bir kadın göğüslerinin küçük olduğunu düşünüyor ve göğüs estetiği için ameliyat olmaya karar veriyor. Burada benim göğüslerim 90 ya da 100 olmalıdır şeklinde yaklaşımı her ne kadar doğal görünse de doktorun mutlaka özellikle göğüs kafesine dikkat etmesi gerekir. Çünkü bazı kadınların göğüs kafesi büyükken bazılarının küçük oluyor. Hal böyle olunca aynı silikon her kadında farklı duruyor. Mutlaka göğüs silikon ameliyatı olmaya kadar veren kadın detaylı araştırma yapmıştır ancak özellikle magazin programlarında ve sahillerde sık sık karşılaştığımız birbirinden ayrık doğu batı diye adlandırdığımız göğüsler ne kadar büyük olsa da itici görünürken daha dik ve birbirine yakın olan göğüsler estetik açıdan çok daha çekici görünmektedir.

ideal göğüs ölçüsü nedir

Kilo konusu ise zayıf bir kadına elbette büyük göğüs biraz daha çekici gelse de burada boy ile bütünlük sağlamak zorunda. zayıf ama kısa bir kadın için büyük göğüs omuzlarına binen ek yük olarak ilerleyen yaşlarında rahatsız edici bir durum olarak karşısına çıkacak. Aynı şekilde uzun boylu bir kadın içinde küçük göğüs mesleğini ve hayat standartlarını yaşam şeklini göz ardı ettiğimizde küçük göğüs elbette kötü duracaktır.

Psikolojik olarak göğüs kadınlığı ve dişiliği simgeler. Bundan dolayı küçük göğüsler kadınlar için ciddi bir problem haline gelir. Ancak unutmamamız gereken bir konuda ideal göğüs ölçüsü için yanlış verilen kararlar sonucu büyük göğüslerde çile olmaktan öteye gitmeyecektir. Aşırı büyük göğüsler kadınların yaşam kalitesini ciddi oranda düşürecektir. Gerek fiziksel açıdan sıkıntı getirecektir gerekse giyim konusunda zorluklar çıkmasına sebep olacaktır.

Yazar Hakkında

Leave a comment